• Hakkımızda

Köşkçay kuruluşundan bugüne müşteri kazanmak ya da daha fazla maddi kazanç elde etmek gibi ticari yaklaşımlar yerine, ebedi dostluklar kurabileceği, güven ve sevgi paylaşımı odaklı bir vizyonla hareket etmektedir. Hata yapmanın çok doğal karşılandığı, kimsenin kimseye güvenmediği bir dünyada, kurum felsefesi olarak insanlara kaliteden ödün vermeden doğru ve sağlıklı ürünler sunmayı amaçlamaktadır. Köşkçay lezzetiyle her yeni tanışma bir müşteri kazanma değil, yeni ve kalıcı bir dostluğun başlangıcıdır.

İşte bu anlayışla Köşkçay markasının yolculuğu Doğu Karadeniz’in o güzel tabiatında başlar. 40 yılı aşkın bilgi birikiminin ve tecrübenin günümüze yansımasıdır. Çay yetiştiriciliğiyle başlayan bu serüven, bugün KÖŞKÇAY kalitesi olarak yoluna devam etmektedir.

Günlük hayatımızdan eksik edemediğimiz çayı, işimize, sohbetimize, sevgimize, dostluğumuza, ailemize ve nice bulunduğumuz ortamlara yaren ederken, bu keyfin bizim için ne kadar önemli bir kavram olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. İşte bu yüzden Köşkçay, daha kalitelisini daha lezzetlisini sürekli üretmeye çalıştığımız bir çay inovasyonudur.
Doğu Karadeniz’in en kaliteli çay yapraklarından harmanlayarak oluşturduğumuz bu aşkı Köşkçay markasıyla sizlere sunuyoruz.

• Köşk Çay Harmanı

Köşkçayı piyasada bulunan çay markalarından farklı kılan en önemli unsur, kaliteli çay yapraklarının harmanından oluşturulmasıdır. Köşkçay mayıs çayı dediğimiz ilk hasattan oluşurken, bu harmanın içerisinde Rize, Trabzon, Giresun ve Seylan çay yapraklarının en kaliteli olanları tercih edilir.

Köşkçay kalitesini korumak için, çay yapraklarının yetişmesinden toplanmasına, işlenmesinden harman sürecine kadar özel bir program uygulanır. Hangi bölgenin çayından ne kadar kullanılacağını ve hangi bölge çayıyla ne ölçülerde karışım yapılacağını belirlerken uzman ekiplerimizin analiz ve gözlemlerini değerlendiririz. Köşkçay uzmanları çay üretim laboratuvarları ve çay üretim tesislerinde yaklaşık 25 yıllık bir deneyime sahiptir. Yıl boyunca Doğu Karadeniz’de çaylıkları tek tek dolaşarak çay yapraklarının yetişme sürecini takip eder ve yaprak analizlerini oluştururlar. Böylece en kaliteli çay yapraklarının nerede olduğu ve oluşturulacak harmana hangi yaprakların katılması gerektiği raporlanır. Bu süreçler içerisinde bölgedeki yağışlı ve güneşli günlerin takibi yapılarak çay toplama işlemleri gerçekleştirilir. Tüm bu analiz ve gözlem işlemlerinden sonra Köşkçayın enfes harmanını oluşturacak olan imalat programı uygulanır.

Kaliteden ödün vermeden, sektör deneyimi yüksek uzman ekipleriyle garanülasyon yapılmaktadır. Öyle ki harmanı oluşturan çay tipleri belirli bir formüle ve yüzdeye göre hesaplanır. Tozu alınarak hazırlanan bu özel harman hiçbir katkı maddesi, renklendirici vb. içermez.

• Butik ve Özel Üretim

Marka vizyonu doğrultusunda kaliteyi korumak adına butik üretim tercih edilmektedir. Piyasadaki diğer çay markalarına oranla nispeten daha az ve elit üretim yapılmaktadır. Köşkçay markasının tonlarca çay üretimi ya da paketlemesi yapmak gibi bir amacı yoktur. Bu nedenle fabrikasyon bir üretim yerine, çay harman atölyelerinde el üretimi tercih edilmiştir. Kaliteden ödün vermeyen bu anlayış sayesinde uzun yıllardır Köşkçay lezzetini korumakta ve artırmaktadır.

Çay ülkemiz için önemli bir kültürdür. Günlük hayatta ciddi bir yere sahip olan çayın doğru üretimi ve korunması Köşkçay firmasının öncelikli misyonudur. İşte bu nedenle bu kaliteyi Köşklerden evinize gelen lezzet olarak tanımlıyor ve KALİTE GÜVENİ, GÜVENDE MARKAYI BÜYÜTÜR mottosuyla sizin için çalışıyoruz.

Sosyal Medyada Köşk Çay